PARTNER PORTALU
  • BGK

Promesy z MSWiA dla 14 gmin i powiatów Podlasia. Na liście Wizna, Drohiczyn, Boćki

  • MIW    3 kwietnia 2018 - 19:16
Promesy z MSWiA dla 14 gmin i powiatów Podlasia. Na liście Wizna, Drohiczyn, Boćki
Czternaście gmin i powiatów Podlasia otrzymało z MSWiA promesy finansowe na projekty związane z usuwaniem szkód w infrastrukturze komunalnej (fot. Shutterstock)

Czternaście gmin i powiatów Podlasia otrzymało z MSWiA promesy finansowe na projekty związane z usuwaniem szkód w infrastrukturze komunalnej, które powstały skutkiem ulewnych opadów deszczu i gradu, silnych wiatrów, podtopień oraz zatorów lodowych.
Promesy o łącznej wartości ponad 10,9 mln zł umożliwią przebudowę i remonty dróg w powiatach siemiatyckim, sokólskim, łomżyńskim, bielskim, grajewskim, monieckim, a także gminach Zawady, Turośl, Filipów, Drohiczyn, Wizna, Przerośl, Perlejewo, Boćki. Przebudowany zostanie również most drogowy na Narwi w miejscowości Łaś.

Czytaj: Na Podlasiu w 2018 r. zostanie wyremontowane 86,3 km dróg lokalnych

- Nie wolno zostawić ludzi bez pomocy. W sytuacji, kiedy dana gmina, powiat czy miasto doświadcza zdarzeń mających znamiona klęski żywiołowej, państwo przychodzi z pomocą w odbudowie zniszczeń – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który przekazał promesy przedstawicielom podlaskich samorządów.

Czytaj: Podlaskie. 4,9 mln zł dla powiatów na inwestycje na drogach lokalnych

To nie pierwszy raz, gdy podlaskie samorządy otrzymują z MSWiA wsparcie na odbudowę nadwerężonej przez zjawiska pogodowe infrastruktury drogowej. Już w lipcu ub. roku promesy (na łączną kwotę ponad 3 mln zł) przyznane zostały dla powiatu sokólskiego, sejneńskiego, bielskiego i monieckiego, a także gminy Nowe Piekuty, Boćki i Grabowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pytanie, 2018-04-03 20:55:37

    czy tam były burze ?