PARTNER PORTALU
  • BGK

Protest w sprawie drogi S5

  • PAP    31 stycznia 2011 - 19:36
Protest w sprawie drogi S5

Kilkaset osób protestowało w poniedziałek w Bydgoszczy w związku z decyzją rządu o przesunięciu budowy drogi ekspresowej nr 5 na okres po 2013 r. Przez pół godziny, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego, blokowano al. Kardynała Wyszyńskiego.
Akcję zorganizowała Federacja Młodych Socjaldemokratów, a w gronie protestujących było kilkoro posłów z różnych partii. Manifestujący przechodzili przez ulicę w tę i z powrotem przez przejście dla pieszych.

Al. Wyszyńskiego jest fragmentem drogi w kierunku Gdańska. W porze popołudniowego szczytu, zwykle - na istniejących dwóch pasch w każdym kierunku - tworzą się długie korki samochodów. Jednak poniedziałkowy protest nie spowodował wielkich perturbacji, gdyż policja wyznaczyła objazdy.

Droga S5 ma m.in. połączyć Bydgoszcz z Poznaniem i autostradą w Nowych Marzach k. Grudziądza. Planuje się, że wiodłaby obwodnicą obok Bydgoszczy, przez co poprawiłaby się sytuacja na drogach w mieście.

W poniedziałek w sprawie drogi S5 z wojewodą kujawsko-pomorskim Ewą Mes spotkali się lokalni posłowie, reprezentujący różne partie. Wszyscy zgodnie podkreślali, że muszą wspólnie lobbować za budową trasy, a w pierwszej kolejności za zagwarantowaniem w budżecie pieniędzy na jej projekt. Wskazywali, że jest już prawomocna decyzja środowiskowa dotycząca odcinka S5 na terenie województw.

Posłowie z regionu kujawsko-pomorskiego w najbliższym czasie chcą spotkać się w sprawie S5 z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-02-02 00:05:52

    "Wszyscy" nie moga lobbowac, gdyz "lobbying" moga prowadzic tylko firmy zarejestrowane w Ministerstwie Administracji.