PARTNER PORTALU
  • BGK

Prywatni inwestorzy szybsi niż rząd

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    1 kwietnia 2011 - 07:20
Prywatni inwestorzy szybsi niż rząd

Autostrada Wielkopolska i GTC ukończą w 2011 r. budowę dwóch odcinków autostrad o łącznej długości 170 km. Rząd obiecuje dołożyć jeszcze 87,5 km.
W 2010 r. zamiast zapowiadanych blisko 50 km autostrad kierowcy dostali 14,5 km. W spełnieniu obietnic przeszkodziły powódź i kłopoty z wykonawcami. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce oddać do użytku aż 255 km najszybszych tras – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

Na pierwszy ogień pójdzie obwodnica Wrocławia podzielona na odcinki. Całą, ponad 35-km trasą kierowcy pojadą w wakacje. GDDKiA nie podaje konkretnej daty jej otwarcia, bo opóźnia się ukończenie niektórych fragmentów, np. odcinek, za który odpowiada Budimex, miał być gotowy w marcu. Nowy termin wyznaczono na maj.

Czytaj też: Autostrady mogą pozostać bezpłatne

W 2011 r. wydłuży się śląski odcinek autostrady. Na A1 w kierunku Czech będzie można wjechać już w Piekarach Śląskich (przybędzie 26-km odcinek, do A4) i zjechać w Żorach. Dziś można nią dojechać do położonego bliżej o 14 km Bełka. Oddala się zaś ukończenie ostatniego przed granicą fragmentu A1 do Gorzyczek, bo wykonawca wykłóca się z GDDKiA o projekt jednego z wiaduktów.

W tym roku ukończony zostanie też pierwszy fragment autostrady na Podkarpaciu, blisko siedmiokilometrowa trasa omijająca od północy Rzeszów, i węzeł, który w Strykowie połączy autostrady A1 i A2.

W sumie w tym roku przybędzie 87,5 km nowych autostrad prowadzonych i finansowanych przez rząd. Dwukrotnie lepszym wynikiem będą mogli się pochwalić koncesjonariusze, którzy w zamian za wynagrodzenie z budżetu państwa budują autostrady, a później nimi zarządzają.

W grudniu ma być gotowy 62-kilometrowy odcinek A1 z Grudziądza do Torunia – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: List samorządowców do ministra ws. odpłatności za autostrady

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.