PARTNER PORTALU
  • BGK

Prywatny inwestor sfinansuje rzeszowskie drogi

  • Propertynews.pl/Nowiny24.pl/wnp.pl    15 czerwca 2011 - 10:50
Prywatny inwestor sfinansuje rzeszowskie drogi

We wrześniu w ścisłym centrum Rzeszowa ma się rozpocząć przebudowa kluczowych dla miasta dróg. Inwestycje ma sfinansować Ryszard Podkulski, inwestor centrum handlowego City Center.
Szacowane na ponad 30 mln zł inwestycje sfinansuje Ryszard Podkulski, właściciel budowanej przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie galerii City Center – informuje portal Nowiny24.pl.

To warunek, jaki postawiło miasto w zamian za pozwolenie na budowę i użytkowanie potężnej galerii.

– W lipcu projektant dostarczy nam gotowy projekt i pozwolenie na budowę przebicia pod wiaduktem Tarnobrzeskim oraz drogi łączącej ul. Jabłońskiego z tyłami naszego centrum. Potem poszukamy wykonawcy i zlecimy prace. Będzie to normalna, miejska ulica z chodnikiem i oświetleniem – tłumaczy Piotr Bugała, czuwający nad budową City Center.

Centrum City Center ma być gotowe w październiku przyszłego roku. Oddanie do użytku układu drogowego zaplanowano na tą samą datę – informują Nowiny24.pl.

City Center to budynek o powierzchni 135 tys. mkw., który powstaje na działce o pow. 3,2 ha, między ul. Cieplińskiego, Piłsudskiego i – od strony północnej – torami kolejowymi. Znajdzie się w nim ponad 200 sklepów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.