Prywatyzacja uzdrowiska Wysowa

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną ws. uzdrowiska Wysowa.
Prywatyzacja uzdrowiska Wysowa

Inwestorem zostało konsorcjum polskich firm - podało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie.

Czytaj też: Plany rozwoju uzdrowisk do końca listopada

Podpisana w poniedziałek umowa prywatyzacyjna zakłada sprzedaż pakietu 87,36 proc. akcji spółki Uzdrowisko Wysowa z siedzibą w Wysowej Zdroju za 10,50 zł za jedną akcję. Łączna cena to blisko 8,8 mln zł. Inwestorem zostało konsorcjum spółek: Promet z siedzibą w Turku, Promet Cargo z siedzibą w Słubicach, Promet Trans z siedzibą w Turku oraz Tur-Trans-Gapsa z siedzibą w Dzierżąznej.

Kupujący zobowiązali się do utrzymania działalności uzdrowiskowej w spółce oraz do realizacji pakietu inwestycyjnego. Prywatyzacja spółki była prowadzona w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Pozostałe akcje spółki, które należą do Skarbu Państwa zostaną udostępnione jej uprawnionym pracownikom.

Uzdrowiska Wysowa powstała z przekształcenia Przedsiębiorstwa Państwowego „Uzdrowisko Wysowa", które powstało w 1959 roku. Zajmuje się leczeniem uzdrowiskowym i rehabilitacją oraz produkcją wód mineralnych.

Działalność lecznicza prowadzona jest w szpitalu uzdrowiskowym, sanatorium oraz zakładzie przyrodoleczniczym. Wysowa jest jedynym uzdrowiskiem w Polsce, które prowadzi uzdrowiskowy ośrodek dializy pozaustrojowej. Wysowa-Zdrój leży w kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego ok. 530 m n.p.m, tuż przy granicy ze Słowacją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Państwo pozbywa się swojej własności,co wygląda na samolikwidację,czy wobec tego Polacy nie będą mieć własnego państwa? wystarczy nam kuratela naszych sąsiadów?,bo Bruksela trzeszczy w szwach.

Krzysztof, 2012-11-27 17:09:38 odpowiedz

Co jeszcze macie do sprzedania? Dalej chłopy do roboty.

Starszy, 2012-11-27 15:08:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE