PARTNER PORTALU
  • BGK

Prywatyzacja uzdrowiska Wysowa

  • PAP    27 listopada 2012 - 12:12
Prywatyzacja uzdrowiska Wysowa

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną ws. uzdrowiska Wysowa.
Inwestorem zostało konsorcjum polskich firm - podało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie.

Czytaj też: Plany rozwoju uzdrowisk do końca listopada

Podpisana w poniedziałek umowa prywatyzacyjna zakłada sprzedaż pakietu 87,36 proc. akcji spółki Uzdrowisko Wysowa z siedzibą w Wysowej Zdroju za 10,50 zł za jedną akcję. Łączna cena to blisko 8,8 mln zł. Inwestorem zostało konsorcjum spółek: Promet z siedzibą w Turku, Promet Cargo z siedzibą w Słubicach, Promet Trans z siedzibą w Turku oraz Tur-Trans-Gapsa z siedzibą w Dzierżąznej.

Kupujący zobowiązali się do utrzymania działalności uzdrowiskowej w spółce oraz do realizacji pakietu inwestycyjnego. Prywatyzacja spółki była prowadzona w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Pozostałe akcje spółki, które należą do Skarbu Państwa zostaną udostępnione jej uprawnionym pracownikom.

Uzdrowiska Wysowa powstała z przekształcenia Przedsiębiorstwa Państwowego „Uzdrowisko Wysowa", które powstało w 1959 roku. Zajmuje się leczeniem uzdrowiskowym i rehabilitacją oraz produkcją wód mineralnych.

Działalność lecznicza prowadzona jest w szpitalu uzdrowiskowym, sanatorium oraz zakładzie przyrodoleczniczym. Wysowa jest jedynym uzdrowiskiem w Polsce, które prowadzi uzdrowiskowy ośrodek dializy pozaustrojowej. Wysowa-Zdrój leży w kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego ok. 530 m n.p.m, tuż przy granicy ze Słowacją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Krzysztof, 2012-11-27 17:09:38

    Państwo pozbywa się swojej własności,co wygląda na samolikwidację,czy wobec tego Polacy nie będą mieć własnego państwa? wystarczy nam kuratela naszych sąsiadów?,bo Bruksela trzeszczy w szwach.
  • Starszy, 2012-11-27 15:08:06

    Co jeszcze macie do sprzedania? Dalej chłopy do roboty.