PARTNER PORTALU
  • BGK

Przasnyski ratusz odzyskał blask

  • AW    20 grudnia 2012 - 19:21
Przasnyski ratusz odzyskał blask

Prace remontowe i modernizacyjne w ramach projektu „Rewitalizacja Rynku w Przasnyszu- rewaloryzacja budynku Ratusza etap 1 oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku” dobiegły końca.
Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, w efekcie przeprowadzonych prac został zmieniony dach, wymieniono elewację zewnętrzną, instalację wewnętrzną remont stropów, tynków i klatkę schodową budynku. Uporządkowana  została przestrzeń  zieleni wokół Ratusza.  W obiekcie mieści się Muzeum Historyczne, znalazło się też miejsce dla kawiarni z letnim  ogródkiem.

Barokowo-klasycystyczny budynek powstał pod koniec XVIII w. Rewitalizacja zabytku to rezultat starań i skutecznych działań samorządu oraz dowód prężnego rozwoju miasta. Dbałość o atrakcyjny wizerunek Przasnysza to również promocja całego regionu i zwiększanie jego turystycznej oferty. Utworzenie nowych miejsc pracy to kolejny atut przedsięwzięcia.

 Uroczystość przekazania ratusza do użytku miała miejsce 19 grudnia br. - w 585. rocznicę nadania Przasnyszowi praw miejskich.

 Projekt był współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.