Przebudowa alternatywnej drogi nad morze

Zachodniopomorscy drogowcy wchodzą na kolejny plac budowy. 18 listopada zainaugurowali przebudowę drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Koszalin - Iwięcino.
Przebudowa alternatywnej drogi nad morze

Uroczystość odbyła się w Suchej Koszalińskiej z udziałem marszałka województwa Władysława Husejki i wicemarszałka województwa Jana Krawczuka.

W przekazaniu placu budowy uczestniczyli też przedstawiciele miejscowej społeczności oraz inwestora, projektanta i wykonawcy.

- To ważna dla mieszkańców i turystów droga – podkreślał marszałek Husejko. – Przebudowa tego odcinka nadmorskiego szlaku drogowego stała się możliwa dzięki zaangażowaniu się w ten projekt zarządu województwa.

Koszt przebudowy drogi Koszalin – Iwięcino wyniesie blisko 40 mln złotych. Zakres robót będzie obejmował m.in. wykonanie nakładki wzmacniającej na istniejącej nawierzchni drogi z wykorzystaniem konstrukcji istniejącej nawierzchni oraz na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni w miejscach rozbiórek i na poszerzeniach. Wzniesione zostaną 2 nowe obiekty mostowe na rzekach Uniesta i Polnica, natomiast most na rzece Rówianka zastąpi przepust. W miejscowościach Gorzebądź, Skibienko, Sucha Koszalińska oraz Iwięcino poprowadzona zostanie kanalizacja deszczowa. Powstanie również ścieżka rowerowa na całej długości trasy, położone zostaną chodniki w miejscowościach, przez które przebiega remontowany odcinek drogi, a zatoki autobusowe będę budowane lub przebudowywane.

Na przebudowę drogi z Koszalina do Iwięcina drogowcy mają niespełna dwa lata. Wykonawcą robót jest spółka Eurovia z Bielan Wrocławskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

przynajmniej jakiś konkret!

SHANA T., 2010-11-19 19:30:51 odpowiedz

Lepiej nad nim mieszkać:)

Olek, 2010-11-19 19:21:22 odpowiedz

Pojechałabym nad morze..ach

olka, 2010-11-19 16:42:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE