PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa bulwarów wiślanych wkrótce

  • PAP    16 lutego 2013 - 10:38
Przebudowa bulwarów wiślanych wkrótce

Promenady spacerowe, ścieżka rowerowa, pomosty dla łodzi i kafejki powstaną na bulwarze po lewej stronie Wisły w Warszawie. Wkrótce ruszy przebudowa odcinka od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść - poinformował rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
Jak powiedział, umowę na przebudowę bulwarów podpisano w styczniu; wykonawca ma na wykonanie prac 1,5 roku. "Roboty powinny ruszyć wczesną wiosną" - ocenił.

Stołeczny ratusz zapowiada, że wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tam cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe.

Na wysokości Gnojnej Góry ma powstać pływająca przystań, a przy ul. Grodzkiej oraz ul. Boleść - przystanki tramwaju wodnego. Na zmodernizowanym bulwarze będzie też miejsce dla rowerzystów - szeroka droga rowerowa, wypożyczalnia jednośladów; ustawione zostaną stojaki na rowery.

Do istniejącego bulwaru zostanie dodany nowy poziom spacerowy nad samą wodą, z pomostami do cumowania. W projekcie jest też mowa o miejskiej plaży, choć już wyznaczenie kąpieliska, ze względu na silny nurt rzeki, nie jest brane pod uwagę. Za to obok plaży pojawi się wodny plac zabaw z fontannami i strumieniami. Na bulwarze mają powstać kafejki i galerie.

Kolejna część bulwaru, do mostu Świętokrzyskiego, powinna być gotowa w połowie 2015 r. - zapowiada ratusz. Nowoczesne, zabezpieczone na wypadek wysokiej wody przejście podziemne powstanie na wysokości ul. Bednarskiej.

Odcinek prac od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej - jest częścią projektu "Warszawski węzeł wodno-rowerowy - Pedałuj i płyń". Inwestycję wartą ok. 123 mln zł wykona Hydrobudowa Gdańsk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: