PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa dróg w Strefie Łucznik

  • PAP    16 kwietnia 2012 - 16:18
Przebudowa dróg w Strefie Łucznik

W Radomiu rozpoczęła się przebudowa układu komunikacyjnego w Strefie Łucznik, obejmującej 20-hektarowy teren należący przed laty do Zakładów Metalowych "Łucznik"; obecnie działa tam kilkadziesiąt firm. Od poniedziałku w strefie obowiązują zmiany w organizacji ruchu.
Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dariusz Dębski, obydwa wjazdy od ulicy Młodzianowskiej są zamknięte dla ruchu pojazdów. Wjazd na teren Strefy Łucznik jest możliwy jedynie od strony ulicy 1905 Roku (głównym wjazdem obok przystanku autobusowego 1905 Roku/Kościuszki) albo od alei Grzecznarowskiego (obok biurowca przed wjazdem do tunelu).

W ramach inwestycji na terenie obejmującym 20 ha przebudowane zostanie blisko 1,5 km dróg. Wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki i kanalizacja deszczowa. Zamontowanych będzie ponad 50 latarni.

Strefa Łucznik to obszar ograniczony aleją Grzecznarowskiego, ulicami 1905 Roku i Młodzianowską oraz torami kolejowymi. Obecnie jest to teren ogólnodostępny, na którym swoje siedziby, oprócz Fabryki Broni "Łucznik", ma kilkadziesiąt firm. Dawniej wszystkie budynki należały do słynących z produkcji broni oraz maszyn do szycia - Zakładów Metalowych im. gen. "Waltera". Wówczas wstęp na ten obszar miały wyłącznie upoważnione osoby, a wjazd odbywał się przez fabryczną bramę.

Według Dębskiego, ze względu na coraz większy ruch, miasto zdecydowało się poprawić komunikację na tym terenie. Wykonawcą robót jest firma Strabag. Inwestycja pochłonie blisko 4,7 mln zł. Prace mają potrwać do końca sierpnia 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.