PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi do przejścia w Budomierzu

  • PAP    4 października 2010 - 16:59

Rozpoczęła się przebudowa drogi dojazdowej do przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu (Podkarpackie). Inwestycja, która współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego, kosztować będzie ponad 90 mln zł.
Rozpoczęła się przebudowa drogi do przejścia granicznego w Budomierzu. W ramach projektu przebudowana zostanie istniejąca droga wojewódzka nr 866 na odcinku 11 km - m.in. wybudowane zostanie rondo w Lubaczowie, a także rozbudowany będzie most przez rzekę Lubaczówkę w tym mieście oraz most w Krowicy Hołodowskiej. Powstanie także 2-kilometrowy odcinek nowej drogi. 

Zdaniem marszałka województwa podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego, inwestycja będzie sprzyjać lepszej współpracy międzywojewódzkiej i międzynarodowej regionu, szczególnie w perspektywie Euro 2012.

Inwestycja realizowana jest przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, natomiast wykonawcą jest firma Erbud, która buduje również przejście graniczne w Budomierzu. Termin zakończenia robót planowany jest na październik 2012 roku.

Przejście graniczne Budomierz-Hruszew ma powstać przed Euro 2012, koszt budowy to 140 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.