PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki

  • PAP    26 grudnia 2011 - 12:27
Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki

Przebudowa 16 km drogi wojewódzkiej nr 384 Dzierżoniów-Łagiewniki potrwa dwa lata i będzie kosztować 75 mln zł - wynika z umowy podpisanej między Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Mostowych a Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim.
Jak poinformowała Anna Czujko z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego (oceń działania marszałka), cała inwestycja będzie kosztować ok. 75 mln zł.

 - Pieniądze na jej realizację pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Udział finansowy w przedsięwzięciu mają także powiaty i miasta, na terenie których znajdują się droga - mówiła Czujko.

Dodała, że inwestycja zdecydowanie ułatwi dojazd do miejscowości należących do gmin Łagiewniki i Dzierżoniów (w tym terenu Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), m.in. poprzez lepsze ich skomunikowanie z drogą krajową nr 8. Projekt przyczyni się również do wzrostu aktywności turystycznej i gospodarczej regionu, co przełoży się na tworzenie nowych miejsc pracy.

Droga ma zostać przebudowana w ciągu dwóch lat. Cała inwestycja będzie obejmować m.in.: poszerzenie istniejącej drogi, budowę pobocza, budowa chodników, zjazdów do posesji i zatok autobusowych, budowę przejść dla zwierząt, nasadzenia zieleni, budowę jednego wiaduktu drogowego oraz czterech mostów drogowych nad istniejącymi rowami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.