PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki

  • PAP    26 grudnia 2011 - 12:27
Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki

Przebudowa 16 km drogi wojewódzkiej nr 384 Dzierżoniów-Łagiewniki potrwa dwa lata i będzie kosztować 75 mln zł - wynika z umowy podpisanej między Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Mostowych a Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim.
Jak poinformowała Anna Czujko z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego (oceń działania marszałka), cała inwestycja będzie kosztować ok. 75 mln zł.

 - Pieniądze na jej realizację pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Udział finansowy w przedsięwzięciu mają także powiaty i miasta, na terenie których znajdują się droga - mówiła Czujko.

Dodała, że inwestycja zdecydowanie ułatwi dojazd do miejscowości należących do gmin Łagiewniki i Dzierżoniów (w tym terenu Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), m.in. poprzez lepsze ich skomunikowanie z drogą krajową nr 8. Projekt przyczyni się również do wzrostu aktywności turystycznej i gospodarczej regionu, co przełoży się na tworzenie nowych miejsc pracy.

Droga ma zostać przebudowana w ciągu dwóch lat. Cała inwestycja będzie obejmować m.in.: poszerzenie istniejącej drogi, budowę pobocza, budowa chodników, zjazdów do posesji i zatok autobusowych, budowę przejść dla zwierząt, nasadzenia zieleni, budowę jednego wiaduktu drogowego oraz czterech mostów drogowych nad istniejącymi rowami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.