PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi nr 433 Swarzędz-Gądki

  • 24swarzedz.pl (Kaja Kurczewska)    29 czerwca 2012 - 19:24
Przebudowa drogi nr 433 Swarzędz-Gądki

Samorząd woj. wielkopolskiego realizuje w miejscowości Żerniki (okolice Tulec) projekt zmiany przebiegu drogi krajowej nr 433 Swarzędz-Gądki.
Jest to przedsięwzięcie współfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego przy Unii Europejskiej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

W miejscowości Żerniki (okolice Tulec) trwa obecnie ostatni etap inwestycji, która docelowo ma zmienić trasę przebiegu drogi krajowej nr 433, usprawnić ruch i poprawić płynność przejazdu na trasie Swarzędz-Gądki. Zamknięty dla ruchu jest fragment pasa jezdni już od wjazdu do Tulec, a na części wiaduktu ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany zastępczą sygnalizacją świetlną, ustawioną przy obu wjazdach.

W związku z pracami drogowymi przy użyciu ciężkiego sprzętu, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. W okolicach Tulec w godzinach szczytu ruch utrudniają także ciężarówki, które skutecznie uniemożliwiają innym pojazdom płynny przejazd przez wiadukt.

Należy także pamiętać, że w dalszej części drogi nr 433 w Zalasewie (ul. Kórnicka) nadal trwa budowa kanalizacji, a więc i tam trzeba liczyć się z drogowymi zatorami. Przejazd odbywa się wahadłowo na odcinku drogi w połowie pokrytej nawierzchnią. Pamiętajmy też o ograniczonej widoczności spowodowanej unoszącym się z drogi pyłem.

Całkowita wartość przebudowy drogi krajowej nr 433 Swarzędz-Gądki wynosi ponad 8 milionów złotych, z czego prawie 7 mln zł wyniosło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przetarg na wykonanie przebudowy wygrała warszawska firma Skanska, której oferta została uznana za najkorzystniejszą.

Realizacją zamówienia zajmuje się poznański oddział firmy. Inspektorat nadzoru nad inwestycją prowadzi Lafrentz Polska z Poznania, a organem zajmującym się nadzorem z ramienia zleceniodawcy jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Planowane zakończenie inwestycji to 2013 rok. Niestety, do tego czasu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Patrząc na postępujące cały czas prace na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 433, można już teraz wyobrazić sobie jak płynnie i wygodnie będzie się nam jeździło po nowej trasie Swarzędz-Gądki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.