PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi Staszów-Połaniec

  • PAP    3 lipca 2013 - 16:24
Przebudowa drogi Staszów-Połaniec

- Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 Staszów-Połaniec. Inwestycja prowadzona na 12-km odcinku trasy będzie kosztowała 20,9 mln zł i w całości będzie sfinansowana ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego.
Jak powiedział we wtorek inspektor nadzoru Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Andrzej Kraiński, wykonawca prowadzi już prace geodezyjne i oczekuje na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu. "W ciągu tygodnia - dwóch prace budowlane powinny ruszyć pełną parą" - zapewnił Kraiński.

Przebudowa drogi odbędzie się na odcinku od Staszowa do miejscowości Rudniki (gm. Połaniec). Jak informuje Iwona Walczak z firmy Skanska, która jest wykonawcą inwestycji, "po przebudowie droga wojewódzka 764 będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m, z dodatkowymi poboczami bitumicznymi o szerokości 0,5 m".

Według zapewnień wykonawcy ruch lokalny będzie odbywał się bez konieczności zorganizowania objazdów. Na rozbudowywanym odcinku zostanie wprowadzony natomiast ruch wahadłowy z tymczasową sygnalizacją świetlną. Objazdy zostaną wprowadzone jedynie dla ciężkiego ruchu tranzytowego, który będzie kierowany przez Stopnicę i Pacanów.

Przebudowywany odcinek drogi wojewódzkiej nr 764 jest częścią trasy z Kielc do Połańca, łączącej Kielce z powiatem staszowskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.