PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa drogi za ok. 45 mln zł

  • PAP    8 lipca 2011 - 17:40
Przebudowa drogi za ok. 45 mln zł

44,8 mln zł będzie kosztowała przebudowa drogi wylotowej z Białegostoku do Kleosina w stronę Wysokiego Mazowieckiego i Łap (Podlaskie).
Inwestycja będzie dofinansowana ze środków UE, jest jedną z ważniejszych inwestycji drogowych w regionie.

W piątek Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał w Białymstoku umowę na przebudowę drogi. Wykonawcą będzie firma Unibep z Bielska Podlaskiego, która wygrała przetarg – poinformował PAP dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józef Sulima.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie ok. 2,3 km wylotowej drogi wojewódzkiej (częściowo w granicach Białegostoku i częściowo poza nim), prowadzącej w stronę Łap i Wysokiego Mazowieckiego. Powstanie też nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz dwupasmowa droga.

Dyrektor Sulima powiedział, że nowa droga ma poprawić płynność ruchu na wylocie z Białegostoku w stronę Wysokiego Mazowieckiego i Łap. W tym miejscu w czasie nasilonego ruchu, czyli w godzinach porannych oraz popołudniowych, tworzą się korki. To jedno z newralgicznych komunikacyjnie miejsc w Białymstoku.

Inwestycja ma także poprawić bezpieczeństwo na drodze oraz dostosować ją do wymogów unijnych.
Budowa ma się rozpocząć 22 lipca. Cała inwestycja ma być gotowa na koniec lipca 2013 roku.

Inwestycja jest w 90. proc. dofinansowana z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Projekt jest na liście kluczowych w tym programie.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.