PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa dworca idzie zgodnie z planem

  • wnp.pl (Robert Posytek)    20 kwietnia 2011 - 10:59
Przebudowa dworca idzie zgodnie z planem

Firma Neinver Polska, która przebudowuje katowicki dworzec kolejowy i przyległą infrastrukturę drogową zakończyła przebudowę ul. Sądowej.
Teraz dwa pasy prowadzą w stronę centrum miasta, a jeden jest przeznaczony wyłącznie dla ruchu wewnętrznego z budowy na jej zaplecze. Dzięki reorganizacji, prace na placu Szewczyka zostaną usprawnione, a ruch samochodów ciężarowych nie obciąży centrum miasta – podaje firma.

Czytaj też: Zakończył się etap przebudowy dworca

Wprowadzone zmiany mają obowiązywać aż do otwarcia przejazdu pod nowym dworcem kolejowym. Oddanie nowego dworca do użytku jest przewidziane na II kwartał 2012 r. Obok niego, w ramach inwestycji realizowane są również: galeria handlowa, której otwarcie zaplanowano w II kwartale 2013 r., podziemny dworzec autobusowy oraz budynek biurowy, który powstanie dopiero w ostatnim etapie przebudowy.

– Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z założeniami, prowadzone są przygotowania do budowy fundamentów pod wszystkie trzy budynki, które staną na pl. Szewczyka – poinformowała nas spółka.

Obecnie trwa budowa ściany szczelinowej o długości kilometra. Kontynuowane są również prace ziemne na terenie pl. Szewczyka: wzdłuż ul. 3-go Maja przygotowano wykop o głębokości 4 metrów, umożliwiający wykonanie kotew stabilizujących ścianę. Wykonywane są podbicia fundamentów kamienic metodą iniekcji strumieniowej, która polega na wzmocnieniu gruntu przed kolejnymi etapami prac.

Inwestycja będzie łączyć funkcje transportu pasażerskiego, handlu, biznesu oraz kultury i rozrywki. W ramach projektu powstanie niemal 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca.

– To niezwykle ważny etap w rozwoju samego miasta jak i regionu śląskiego. Ze względu na wielkość przedsięwzięcia spodziewamy się wzrostu prestiżu i atrakcyjności samego centrum Katowic – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalna Neinver Polska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.