PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa gmachu we Włocławku

  • GK    10 stycznia 2013 - 12:15
Przebudowa gmachu we Włocławku

Zakład Robót Chemoodpornych i Ogólnobudowlanych „Chemikor” z Włocławka, za 5 466 215, 31 zł przebudował gmach przy placu Staszica 1, w którym niegdyś swoją siedzibę miało Gimnazjum nr 6.
W budynku wymienione zostały instalacje: elektryczna, sanitarna, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej; dotychczas użytkowane grzejniki wymieniono na nowe. Odtworzone zostały drzwi płycinowe wewnętrzne, balustrady klatek schodowych podwyższono, odtworzone i wyremontowane są pilastry, głowice oraz sztukateria występująca w klatkach schodowych, holach wejściowych i korytarzach, a także kasetony na suficie w sali gimnastycznej.

Wykonano nowe schody na klatkach schodowych, a nad kuchnią pojawił się żelbetowy strop. Wzmocniono również stropy typu Kleina. Budynek zyskał także nową elewację.

Ponadto, wykonawca opracował instrukcje ochrony pożarowej i wyposażył budynek w środki ochrony pożarowej. Zbudowane zostały nowe przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także przyłącza wodociągowe i elektroenergetyczne.
Warto dodać, że gmach przy placu Staszica od 1996 roku jest wpisany do ewidencji rejestru zabytków Urzędu Ochrony Zabytków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.