PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa gmachu we Włocławku

  • GK    10 stycznia 2013 - 12:15
Przebudowa gmachu we Włocławku

Zakład Robót Chemoodpornych i Ogólnobudowlanych „Chemikor” z Włocławka, za 5 466 215, 31 zł przebudował gmach przy placu Staszica 1, w którym niegdyś swoją siedzibę miało Gimnazjum nr 6.
W budynku wymienione zostały instalacje: elektryczna, sanitarna, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej; dotychczas użytkowane grzejniki wymieniono na nowe. Odtworzone zostały drzwi płycinowe wewnętrzne, balustrady klatek schodowych podwyższono, odtworzone i wyremontowane są pilastry, głowice oraz sztukateria występująca w klatkach schodowych, holach wejściowych i korytarzach, a także kasetony na suficie w sali gimnastycznej.

Wykonano nowe schody na klatkach schodowych, a nad kuchnią pojawił się żelbetowy strop. Wzmocniono również stropy typu Kleina. Budynek zyskał także nową elewację.

Ponadto, wykonawca opracował instrukcje ochrony pożarowej i wyposażył budynek w środki ochrony pożarowej. Zbudowane zostały nowe przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także przyłącza wodociągowe i elektroenergetyczne.
Warto dodać, że gmach przy placu Staszica od 1996 roku jest wpisany do ewidencji rejestru zabytków Urzędu Ochrony Zabytków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.