PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Pińczowie

  • PAP    11 września 2012 - 11:56
Przebudowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Pińczowie

Kompleks rekreacyjno-sportowy w Pińczowie zostanie przebudowany. Prace pochłoną ok. 7 mln złotych. Gmina chce tam stworzyć m.in. pole campingowe i mini aquapark.
„Cały ten kompleks to jest około 4 ha. Przebudowujemy muszlę koncertową i widownię” – zapowiedział burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak.

Wyremontowane zostaną trybuny i bieżnia wokół stadionu. Powstaną także korty tenisowe i plac zabaw. Samorząd chce wyremontować istniejące od lat 70. boiska i doprowadzić kanalizację. Powstaną nowe ścieżki dla pieszych. Zainstalowany zostanie również monitoring obiektu.

Kompleks sportowy ma być gotowy na koniec 2013 roku. Do końca września ma ruszyć przetarg.

Od dwóch lat w mieście powstaje także hala widowiskowo-sportowa. „Myślę, że za dwa lata ją skończymy” – powiedział Badurak. To wspólna inwestycja starostwa powiatowego i gminy. Planowany całkowity koszt inwestycji wynosi 10 mln złotych.

Prezes działającego w mieście klubu sportowego Nida Pińczów liczy, że przy okazji remontu poprawią się warunki działania klubu. „Należy się to przede wszystkim kibicom i piłkarzom” – powiedział Mariusz Karcz, prezes Towarzystwa Sportowego 1946 „Nida” w Pińczowie.

Klub TS 1946 „Nida” Pińczów jest obecnie liderem świętokrzyskiej IV ligi.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.