PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa lotniska Chopina

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 10:16
Przebudowa lotniska Chopina

Z końcem lipca wstrzymane zostały odprawy pasażerów w hali odlotów w starej części terminala A lotniska Chopina.
Od środy, 1 sierpnia, stanowiska odprawy biletowo-bagażowej wszystkich linii lotniczych są przeniesione do nowej części terminala. Ze starej części terminala (strefa A i B) znikają także biura linii lotniczych i touroperatorów oraz poczta, przechowalnia bagażu i biuro rzeczy znalezionych.

Zmiany związane są z przygotowaniami do zamknięcia strefy A i B terminala A, czyli starej części budynku. Od września rozpocznie się jej modernizacja i przebudowa – poinformował rzecznik prasowy lotniska Chopina Przemysław Przybylski.

Stary terminal zostanie zintegrowany z nowym (strefa C, D, E), zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa. Zostaną tam również zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu.

W trakcie modernizacji wybudowane zostanie także przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową. Przebudowa powinna zakończyć się w grudniu 2014 r.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało łącznie ponad 9,3 miliona pasażerów, czyli prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.