PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa miejskiego kąpieliska

  • PAP    8 września 2010 - 13:30

Popularne naturalne kąpielisko w Opolu zostanie "ucywilizowane". Pojawią się tam m.in. pomosty, plaże i budynki socjalne. Prace, dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego, rozpoczną się jesienią. Będą kosztowały 3 mln zł.
- Jesteśmy po podpisaniu umowy, prace - warte niecałe 3 mln zł - powinny się rozpocząć jeszcze jesienią. W następnym sezonie letnim opolanie dostaną do dyspozycji piękne miejsce wypoczynku - powiedział naczelnik wydziału ds. europejskich i planowania rozwoju w opolskim ratuszu, Krzysztof Początek.

Na jednym z najpopularniejszych naturalnych miejskich kąpielisk będzie zaplecze socjalne dla ratowników i kąpiących się, w tym prysznice i szatnie oraz gabinet lekarsko-pielęgniarski. Sam akwen zostanie uregulowany.

- Pojawi się tam też wypożyczalnia sprzętu pływającego, będą tarasowe plaże i pływające pomosty - wyliczał Początek.

Przebudowa kąpieliska to trzeci z pięciu elementów dofinansowanego z RPO programu "Odra uRzeka". W jego ramach kończy się już budowa bulwarów nad Odrą oraz rewitalizacja parku odrzańskiego, w którym pojawi się jeszcze m.in. plac zabaw i ścianka wspinaczkowa.

Do zrealizowania pozostają jeszcze najtrudniejsze i najbardziej kosztowne zadania - w tym budowa bulwarów spacerowych nad Młynówką w centrum miasta.

- Przebudowa obejmie cały przebieg kanału, pojawi się tam widowiskowe oświetlenie, planowane są też przystanie dla łodzi spacerowych - podkreślił Początek.

W ramach programu zaplanowano też remont fontanny i stawku przy amfiteatrze.

- To miejsce zostanie całkowicie przebudowane, będzie tam oświetlenie i nowoczesna fontanna, dzięki czemu będzie można tworzyć widowiska towarzyszące na przykład temu, co będzie się działo w amfiteatrze - zapowiedział Początek.

Całość programu "Odra uRzeka" ma kosztować prawie 25 milionów zł. 10 milionów Urząd Miasta otrzyma na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego, reszta jest zabezpieczona w budżecie miasta.

- Zabezpieczenie finansowe jest pełne, cały program, dzięki któremu w Opolu powstanie piękny szlak spacerowy, powinien zakończyć się do wiosny 2012 r. - podsumował naczelnik. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.