Przebudowa nabrzeża w koszu

  • Przegląd prasy/Gazeta Pomorska
  • 25-03-2011
  • drukuj
Radni w Bydgoszczy odrzucili świetny plan przebudowy nabrzeża Brdy. Uznali, że jego wykonanie będzie za drogie.
Przebudowa nabrzeża w koszu

Koncepcję, przygotował już w ubiegłym roku Mirosław Nizio, autor m.in. architektonicznego projektu Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Fabryki w Łodzi – informuje „Gazeta Pomorska”.

Plan zakładał połączenie ekspozycji Muzeum Okręgowego w Spichrzach z Muzeum Żeglugi Śródlądowej. To ostatnie miało się znaleźć na barce przycumowanej do nabrzeża przy moście Sulimy-Kamińskiego.

Barka miała mieć możliwość przemieszczania, np. na Jarmark Dominikański w Gdańsku, aby promować węzeł wodny.

Całość mogła uzupełniać kawiarnia w należących do muzeum pomieszczeniach znajdujących się niemal pod samym mostem. Koncepcji przyświecała teza odtworzenia ciągu komunikacyjnego pomiędzy mostem Sulimy-Kamińskiego a Bernardyńskim.

Na całym tym odcinku zakładała bowiem drewniany deptak. Idąc od Mostowej wzdłuż nabrzeża cumowałaby barka z muzeum i sceną kameralną, dalej byłby przystanek tramwaju wodnego i stanowiska dla jachtów, a przed mostem Bernardyńskim znalazłyby się stanowiska dla nawet trzech barek restauracyjno-barowych. Dzięki temu udałoby się ożywić całe nabrzeże.


Niestety pomysł nie zyskał akceptacji ówczesnych władz miasta. Uznano, że budowa byłaby za droga – podaje „Gazeta Pomorska”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE