PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa samorządowego ośrodka kultury

  • PAP    30 marca 2011 - 16:15
Przebudowa samorządowego ośrodka kultury

Sala kinowa z możliwością wyświetlania filmów w technologii 3D m.in. taka możliwość pojawi się po gruntownej przebudowie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie (Podkarpackie). Inwestycja będzie kosztować ponad 6,6 mln zł.
Paweł Antończyk z Urzędu Miasta w Nowej Dębie poinformował w środę, że budynek oprócz przebudowy został też kompleksowo ocieplony.

- Wymieniona została także stolarka okienna oraz instalacja odgromowa. Zamieniony został również, dotychczasowy gazowy systemu ogrzewania na znacznie oszczędniejszy - z miejskiej kotłowni ekologicznej. Budynek zyskał również nową fasadę i kolorystykę - dodał.

Antończyk zaznaczył, że prace termomodernizacyjne zostały sfinansowane z pieniędzy unijnych, które pozyskał samorząd. Pozostała kwota - ponad 5 mln zł, za które budynek zostanie przebudowany, pochodzi z budżetu miasta.

"Będzie to najnowocześniejszą sala w okolicy; wyposażona będzie w 250 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy. Znajdzie się tutaj kino oparte na cyfrowym projektorze kinowym, z możliwością wyświetlania filmów w technice 2D i 3D. Zakupione zostaną specjalne okulary 3D i bramki antykradzieżowe" - podkreślił Antończyk.

Oprócz sali, w budynku wymienione zostaną instalacje m.in. sanitarna i elektryczna; zamontowana zostanie klimatyzacja oraz monitoring zarówno w środku jak i na zewnątrz obiektu. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt przebudowy to ponad 6,6 mln zł; z tej kwoty termomodernizacja budynku kosztowała niespełna 1,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.