PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa skrzyżowania w ciągu DK 92 w Koninie

  • PAP/rs    20 lutego 2018 - 11:54
Przebudowa skrzyżowania w ciągu DK 92 w Koninie
Blisko 35 mln zł kosztować będzie przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej i Kolskiej w Koninie. (Fot. www.konin.pl)

Blisko 35 mln zł kosztować będzie przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej i Kolskiej w Koninie (Wielkopolskie). Obie ulice przebiegają w ciągu drogi krajowej 92 łączącej Poznań z Warszawą; właśnie ruszają prace rozbiórkowe związane z realizacją inwestycji.
Od wtorku w rejonie ulic Kolskiej i Europejskiej została wprowadzona czasowa organizacja ruchu i wprowadzono ograniczenia prędkości. Zarząd Dróg Miejskich w Koninie poinformował, że przebudowa skrzyżowania Europejska-Kolska-Warszawska rozpocznie się od rozbiórki sąsiednich budynków. Inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.

Zgodnie z projektem powstaną dwa niezależne wiadukty w ciągu ul. Europejskiej nad ul. Kolską. Zlikwidowana zostanie istniejąca na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna. Powstanie rondo turbinowe czterowlotowe w rejonie stacji paliw oraz zbudowany zostanie dodatkowy pas prowadzący ruch z ul. Europejskiej w ul. Kolską w kierunku Warszawy, z ominięciem wjazdu na rondo.

Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych.

Droga krajowa nr 92, w której ciągu leżą ulice Warszawska i Kolska, stanowi podstawowy szlak komunikacyjny w Koninie na kierunku wschód - zachód. Ponadto skrzyżowanie drogi krajowej z drogą krajową nr 72 (ul. Europejską) doprowadza i odprowadza ruch do i z centrum miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.