PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa: Stacja PKP Warszawa Zachodnia przejdzie kompleksową zmianę

  • wnp.pl/AT    3 października 2016 - 08:20
Przebudowa: Stacja PKP Warszawa Zachodnia przejdzie kompleksową zmianę
Planowana przebudowa układu torowego ma zwiększyć przepustowość, co pozwoli na jazdę większej liczby pociągów (fot.PKP PLK)

• Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia, wg planów PKP PLK, ma pozwolić na stworzenie wygodnego węzła przesiadkowego, zintegrować kolej z komunikacją miejską.
• Plan zakłada także zwiększenie liczby pociągów.
• Inwestycja będzie częścią wartej ok. 1 mld zł modernizacji warszawskiej linii średnicowej
- Stacja Warszawa Zachodnia przejdzie kompleksową zmianę. W ramach prac zaplanowano przebudowę siedmiu istniejących peronów. Będą one wygodniejsze i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - podały PKP PLK.

- Podniesie się znacząco standard obsługi i estetyka, za sprawą nowych wiat, ławek, elementów małej architektury, nie zabraknie też systemu dynamicznej informacji pasażerskiej - dodały.

Plany PKP PLK przewidują również budowę dodatkowego peronu między ul. Tunelową a istniejącym peronem nr 7 oraz przebudowę przejścia dla pieszych pod torami stacji, które będzie skomunikowanie z planowaną pod stacją linią tramwajową do Wilanowa.

Czytaj też: Warszawa: Tysiąc remontów i inwestycji za 2,5 mld zł

Planowana przebudowa układu torowego ma zwiększyć przepustowość, co pozwoli na jazdę większej liczby pociągów.

- Pasażer oprócz dotychczasowych możliwości skorzystania z połączeń dalekobieżnych i podmiejskich będzie mógł szybko dojechać pociągami do lotniska, z północy na południe Warszawy oraz z Piaseczna do Legionowa - wskazano.

- W ramach inwestycji PLK przebudują sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co wpłynie na sprawny i bezpieczny przejazd pociągów - dodano.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.