PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa teatru za ponad 127 mln zł

  • PAP    25 kwietnia 2011 - 14:35
Przebudowa teatru za ponad 127 mln zł

Kontrakt na przebudowę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu został podpisany. Koszt inwestycji to nieco ponad 127 mln zł, z tego 80 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przebudowę Capitolu zrealizuje firma Warbud z Warszawy. Jak poinformowała Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu wstępny harmonogram prac budowlanych, czyli terminarz poszczególnych etapów budowy, poznamy tuż po świętach.

Zakończenie przebudowy planowane jest na koniec 2012 r. Projekt zakłada m.in. dobudowanie trzech całkowicie nowych budynków. W nienaruszonym kształcie pozostanie jedynie widownia oraz wysoki korytarz, w którym obecnie mieści się hol kasowy.

Spore zmiany czekają zwłaszcza scenę, która ma zostać powiększona o istniejący za nią dziedziniec. Po modernizacji będzie ona większa i głębsza, znajdą się na niej m.in. równoległe zapadnie oraz scena obrotowa.

Po modernizacji ma to być jedna z najnowocześniejszych scen w Polsce. W podziemiach budynku powstanie scena kameralna z widownią na 200 osób, która będzie także pełniła funkcję studia nagrań. Teatr powiększy się również o nowe sale prób, garderoby, magazyny i pomieszczenia administracyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.