PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa ulicy Kapitulnej we Włocławku

  • GK    11 września 2012 - 13:08
Przebudowa ulicy Kapitulnej we Włocławku

W listopadzie 2011 roku została podpisana umowa pomiędzy miejskim zarządem dróg, a konsorcjum włocławskich spółek, które przedstawiły najkorzystniejszą ofertę w przetargu na trzeci, ostatni etap przebudowy ulicy Kapitulnej.
Prace prowadzą dwie firmy: „Drogtom” oraz „Husar” Budownictwo Inżynieryjne. W ramach tego zadania przebudowywane są ulice: Gajowa, na odcinku pomiędzy Szuwarową a Kapitulną, a także Kapitulna, na odcinku pomiędzy Gajową i Jastrzębią oraz na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem Wysokiej z Długą, a Okrzei.

Wykonawca zbuduje tunel dla pieszych i rowerzystów pod torami kolejowymi, po północnej stronie ul. Kapitulnej. Przy okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebuduje sieć wodociągową na odcinku od Wysokiej do Okrzei.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, w obrębie wiaduktu kolejowego, zbuduje fragment sieci cieplnej na długości ok. 80 metrów w zakresie ulicy Miłej. Zakres robót związanych z przebudową drogi obejmie głównie budowę i przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, zatok autobusowych (wraz z wiatami przystankowymi). Inwestycja będzie kosztować ponad 13 mln zł i jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pod koniec listopada 2011 roku zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Kapitulnej. Wykonawcą tego etapu była firma Strabag z Pruszkowa. Zadanie obejmowało przebudowę ul. Kapitulnej, od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul. Jastrzębiej oraz wykonanie połączenia ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką.

Oddany do użytku jest tam prawie 50-metrowy most przez rzekę Zgłowiączkę. Całkowity koszt drugiego etapu to ponad 22 mln zł. Z unijnej kasy Włocławek otrzymał na ten cel 9, 5 mln zł.

29 lipca 2010 roku zakończono natomiast pierwszy etap przebudowy ul. Kapitulnej. Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji było konsorcjum włocławskich firm: Spec Dróg, Firma Inżynieryjno-Drogowa Drogtom, Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Drogi i Mosty Antoni Popowski.

Całkowita wartość projektu wyniosła 8,1 mln zł, dofinansowanie jakie miasto otrzymało z unijnej kasy wyniosło 4,04 mln zł. Zakresem przebudowy objęte były ul. Fredry, Zgodna, Gajowa na odcinku od ul. Wiejskiej do Szuwarowej, oraz ul. Wiejska od skrzyżowania Zgodna – Gajowa, do granic miasta (w kierunku Brześcia Kujawskiego).

Powyższe inwestycje realizowane są w ramach projektu pn.: „Skomunikowanie terenów inwestycyjnych miasta Włocławek – przebudowa ul Kapitulnej do połączenia z rondem Falbanka oraz z Zazamczem do ul. Wienieckiej” i współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.