PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa ulicy Napoleońskiej w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    25 września 2012 - 11:40
Przebudowa ulicy Napoleońskiej w Swarzędzu

Niebawem ulica Napoleońska w Swarzędzu zyska nowe oblicze. Lada dzień rozpocznie się budowa asfaltowej nawierzchni.
Zakres robót, które zostaną przeprowadzone, obejmuje również budowę kanalizacji sanitarnej, a także montaż oświetlenia. Zakończenie prac planowane jest na początek 2013 roku, a całkowity koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 790 tys. złotych.

Firma, która zajmie się remontem ulicy została wyłoniona przez gminę na drodze przetargu. Kryterium oceny złożonych ofert była najniższa cena realizacji inwestycji.

Wykonawcy mogli zgłaszać swoje oferty do 13 sierpnia 2012 roku. Spośród 10 ofert, które spłynęły, wybrano firmę Budownictwo Drogowe KRUG. Przedsiębiorstwo, które zajmie się wykonaniem inwestycji prowadziło już wcześniej prace budowlane w Swarzędzu, między innymi przebudowę Placu Niezłomnych w 2010 roku.

Jak informuje wydział inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, przekazanie placu budowy nastąpiło w poniedziałek 24 września. Prace budowlane rozpoczną się najwcześniej 1 października.

Obecnie asfaltowa nawierzchnia na ul. Napoleońskiej kończy się w połowie drogi. Mieszkańcy, których domy znajdują się przy części bez twardej nawierzchni, musieli pogodzić się z jesiennym błotem i letnim kurzem. Prace budowlane obejmą teraz dalszą część drogi. Jest więc szansa na to, że już na początku 2013 roku, zamiast dotychczasowego błota i dziur, na kolejnej ulicy w Swarzędzu pojawi się asfalt.

Przez okres budowy, mieszkańcy będą musieli poradzić sobie z okresowymi utrudnieniami w ruchu. Przebudowywana ulica nie należy do dróg o specjalnie dużym natężeniu ruchu, mamy więc nadzieję, że trudności będą niewielkie. Trzeba pamiętać, że po kilkumiesięcznym remoncie będzie można w końcu przemieszczać się w cywilizowany sposób ulicą Napoleońską, na której dzisiaj straszą głębokie dziury oraz znienawidzona przez kierowców tzw. tarka.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.