PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa włocławskiego stadionu

  • GK/wloclawek.pl    21 września 2011 - 13:12
Przebudowa włocławskiego stadionu

W przetargu na przebudowę stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji na stadion piłkarsko-lekkoatletyczny najlepszą ofertę – 33 mln 681 tys. zł – przedstawiła spółka „Alstal Grupa Budowlana” z Jacewa.
Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał za zadanie zbudować arenę lekkoatletyczną, spełniającą wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej, składającą się z bieżni lekkoatletycznej posiadającej 8 torów. Wybudowane będą też skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Rzutnie rozgrzewkowe będą zlokalizowane w północno-wschodnim narożniku działki, poza areną stadionu. Wewnątrz areny lekkoatletycznej znajdować się będzie boisko piłkarskie spełniające wymogi rozgrywek II ligi.

Wykonawca będzie miał za zadanie zdemontować istniejące lampy i postawić 4 nowe maszty o wysokości 30,5 m oraz 4 maszty o wysokości 27,4 m. Ponadto będzie zobowiązany do zagospodarowania zdemontowanego oświetlenia we własnym zakresie.

Miasto obciąży wykonawcę fakturą za powyższe elementy, zgodnie z ceną zadeklarowaną w ofercie. Kwota ta pomniejszy wynagrodzenie wykonawcy. Przy stadionie powstanie budynek, w którym znajdą się szatnie dla zawodników i trenerów, pokój badań antydopingowych z gabinetem lekarskim i węzłem socjalnym, sala ćwiczeń, sauna i szatnie.

W budynku będzie także magazyn na sprzęt lekkoatletyczny, recepcja, kasa biletowa, miejsce dla reporterów, sala konferencyjna oraz biuro obsługi imprez. Przebudowane będą także trybuny. Pod dachem będzie ukrytych około 1,5 tys. miejsc, z wydzielonym sektorem dla VIP-ów, będą się mieścić wzdłuż prostej od strony południowej.

Oprócz tego, na koronie stadionu będą odkryte trybuny z miejscami siedzącymi dla około 3 tys. osób. Wyremontowane będzie ogrodzenie stadionu, zmieni się mała architektura, a cały teren zostanie oświetlony. Rozbudowane będą drogi, powstanie także parking.

Jak zwykle przy tego typu pracach powstaną nowe przyłącza cieplne, kanalizacyjne i wodociągowe. Firma, po podpisaniu z miastem umowy będzie miała za zadanie wykonać monitoring obiektu. Po zakończeniu prac budowlanych wykonawca uzyska od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki niezbędne dokumenty weryfikacyjne. Prace budowlane mają się zakończyć pod koniec 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JP WKS, 2011-10-03 15:30:49

    To na pilczycach ?