PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowano główne skrzyżowanie w Białymstoku

  • PAP    21 grudnia 2013 - 11:00
Przebudowano główne skrzyżowanie w Białymstoku

Przywrócony został ruch na - zamkniętym i przebudowywanym od połowy kwietnia - skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza w Białymstoku. To newralgiczny punkt komunikacyjny w centrum miasta. Na swoje dawne trasy wróciła część autobusów.
Skrzyżowanie Alei Piłsudskiego i ulicy Sienkiewicza ważne jest nie tylko dla ruchu miejskiego (m.in. przebiegają tamtędy trasy 18 linii autobusowych). Wiedzie także trasa wylotowa z Białegostoku, np. w kierunku Lublina czy popularnych podbiałostockich miejscowości - Wasilkowa i Supraśla.

Przebudowa tego skrzyżowania, to jeden z elementów projektu dotyczącego poprawy jakości transportu publicznego w Białymstoku, dofinansowanego z UE. Obejmowała także ulice prowadzące do niego, pod skrzyżowaniem powstały podziemne przejścia dla pieszych. Inwestycja kosztowała blisko 58 mln zł (w tym 39 mln zł z UE).

Prace ostatecznie nie zostały jeszcze zakończone, ale ruch samochodów jest już możliwy. W związku z tym, na stare trasy wróciła też w sobotę część autobusów komunikacji miejskiej. Pozostałe - 4 stycznia 2014 r.

Trwa jeszcze budowa centrum zarządzania ruchem, nie jest gotowe także centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej, które powstaje w tym miejscu, jednym z najbardziej ruchliwych w mieście.

Przejścia podziemne pod skrzyżowaniem powstały po to, by poprawić bezpieczeństwo pieszych. Po uruchomieniu centrum przesiadkowego, ruch pieszy ma być tam bowiem dużo większy, niż przed przebudową.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.