PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowują często zalewaną ulicę

  • AW/torun.pl    9 lipca 2012 - 16:21
Przebudowują często zalewaną ulicę

Trwają prace przy przebudowie ul. Turystycznej w Kaszczorku. Teren już odwodniono, położono sieć teletechniczną, zakończono roboty elektroenergetyczne i wybudowano zatoki autobusowe. Wykonano już większość prac ziemnych i zjazdów do posesji. Obecnie powstają chodniki i kładziona jest nawierzchnia.
Ulica Turystyczna jest drogą wojewódzką zlokalizowaną na osiedlu Kaszczorek, leżącą we wschodniej części Torunia. Łączy ona to osiedle z centrum grodu Kopernika.

Jak przypomina magistrat, położenie w bliskim sąsiedztwie Wisły sprawiało, że przy wysokim stanie rzeki, ulica była często zalewana. Dlatego stan jej nawierzchni i chodników pozostawiał wiele do życzenia. W ubiegłym roku miasto znalazło fundusze na gruntowną modernizację odcinka od ulicy Przy Skarpie do ulicy Ligi Polskiej.

W pierwszym etapie zostanie zmodernizowany 1 km ulicy. Powstanie nowa jezdnia z betonu asfaltowego, chodnik z kostki betonowej, nowe zatoki autobusowe, zjazdy bramowe i odwodnienie do kanału deszczowego. Prace kosztowały będą około 3,5 mln złotych. Prowadzi je firma PBDI z Torunia. Po zakończeniu tego etapu do przebudowy pozostanie odcinek od Ligi Polskiej do mostu na rzece Drwęca.

Przebudowa ulicy Turystycznej ma na celu poprawę płynności ruchu, a wykonanie nowej nawierzchni poprawę bezpieczeństwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.