PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowy dróg w podkarpackim za ponad 26 mln

  • PAP    30 października 2012 - 19:42
Przebudowy dróg w podkarpackim za ponad 26 mln

70 wniosków na łączną sumę ponad 26,3 mln zł złożyły podkarpackie samorządy w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformowała we wtorek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś.
Dodała, że powołana przez wojewodę komisja zatwierdziła wstępnie wszystkie wnioski.

Rzeczniczka zaznaczyła, podkarpackie samorządy miały w tej edycji programu do wykorzystania ponad 62 mln zł. Oznacza to, że nie wszystkie przyznane regionowi pieniądze będą wykorzystane. "Jeszcze nie wiemy, jaka decyzja w związku w tą sytuacją zapadnie w ministerstwie administracji i cyfryzacji. Może będzie ogłoszony dodatkowy nabór wniosków" - powiedziała Oczoś.

Podkreśliła, że komisja zatwierdziła do dofinansowania 47 zadań gminnych i 23 powiatowych. Łączna długość dróg, które zostaną przebudowane lub wyremontowane w ramach programu to ponad 74,8 km. Ostateczne listy rankingowe zostaną opublikowane przez MAiC w grudniu br.

W związku z programem samorządy mogą starać się o refundację do 30 proc. kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2013 rok. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch zadań.

Pieniądze mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W tym roku rozpoczął się nowy etap "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.