PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowy dróg w podkarpackim za ponad 26 mln

  • PAP    30 października 2012 - 19:42
Przebudowy dróg w podkarpackim za ponad 26 mln

70 wniosków na łączną sumę ponad 26,3 mln zł złożyły podkarpackie samorządy w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformowała we wtorek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś.
Dodała, że powołana przez wojewodę komisja zatwierdziła wstępnie wszystkie wnioski.

Rzeczniczka zaznaczyła, podkarpackie samorządy miały w tej edycji programu do wykorzystania ponad 62 mln zł. Oznacza to, że nie wszystkie przyznane regionowi pieniądze będą wykorzystane. "Jeszcze nie wiemy, jaka decyzja w związku w tą sytuacją zapadnie w ministerstwie administracji i cyfryzacji. Może będzie ogłoszony dodatkowy nabór wniosków" - powiedziała Oczoś.

Podkreśliła, że komisja zatwierdziła do dofinansowania 47 zadań gminnych i 23 powiatowych. Łączna długość dróg, które zostaną przebudowane lub wyremontowane w ramach programu to ponad 74,8 km. Ostateczne listy rankingowe zostaną opublikowane przez MAiC w grudniu br.

W związku z programem samorządy mogą starać się o refundację do 30 proc. kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2013 rok. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch zadań.

Pieniądze mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W tym roku rozpoczął się nowy etap "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: