PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują drogę dzięki unijnej pomocy

  • JK    28 kwietnia 2011 - 14:22
Przebudują drogę dzięki unijnej pomocy

Drogowcy rozpoczęli przebudowę ulicy Raduszyńskiej w podpoznańskiej Murowanej Goślinie.
Mieszkańców czekają pewne utrudnienia. Drogowcy zakończyli już etap przygotowań do realizacji inwestycji łącznie z niezbędną wycinką drzew. Zanim jednak mieszkańcy Murowanej Gośliny cieszyć się będą z nowej drogi i wyremontowanego mostu czekają ich utrudnienia. - W związku z rozpoczęciem prac drogowych wprowadzona została zmiana organizacji ruchu. Most na rzece Trojance został zamknięty. Mieszkańcy powinni kierować się objazdem i zwracać uwagę na nowe oznakowanie - mówi Maciej Raczak z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o.o., głównego wykonawcy projektu. Objazd poprowadzony został ulicami Mściszewska - Poznańska - Długa.

Przebudowa ulicy Raduszyńskiej to ważna inwestycja dla gminy. Docelowo istniejący most zostanie przebudowany w przepust trzyotworowy, zaopatrzony w budowle wylotową z niecką wypadową. Zadbano również o faune rzeki Trojanka - zostanie wykonana specjalna przepławka. Na tym jednak nie koniec. Jak podkreśla Raczak zakres rzeczowy inwestycji jest duży. - W ramach prac modernizacyjnych przebudowana zostanie ulica Raduszyńska wraz z mostem, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, nastąpi również przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych oraz przełożenie sieci wodociągowej - wyjaśnia. W ramach inwestycji wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa oraz przejście dla pieszych. Ulica wzbogaci się także o 18 nowych słupów oświetleniowych.

Projekt o nazwie „Przebudowa ulicy Raduszyńskiej wraz mostem" to jedna z największych inwestycji w Murowanej Goślinie. Na jej realizację gmina dostała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pozyskane środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Inwestycja warta blisko 5,5 mln złotych ma być gotowa we wrześniu 2011 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.