PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują drogę w Torzymiu

  • PAP    14 grudnia 2012 - 19:58
Przebudują drogę w Torzymiu

Ponad 14 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 138 w Torzymiu, ułatwiającej dojazd do autostrady A2, przekazał zarząd województwa lubuskiego. Pieniądze pochodzą z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Łącznie inwestycja będzie kosztowała ok. 17 mln zł.

"Bardzo ważne jest dobre skomunikowanie naszych dróg wojewódzkich z autostradą A2" - powiedziała marszałek województwa Elżbieta Polak, która podpisała decyzję o przyznaniu w ramach LRPO dofinansowania przebudowy drogi nr 138 w Torzymiu.

Pieniądze na inwestycję otrzymał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Czytaj też:  Lokalne drogi są w fatalnym stanie

Droga zostanie przebudowana tak, by ułatwić dojazd do węzła na autostradzie A2. "Droga nr 138 była długo oczekiwaną inwestycją nie tylko ze względu na usprawnienie połączenia części województwa lubuskiego z autostradą A2, ale również przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego i mieszkańców gminy Maszewo" - powiedział wicemarszałek Jacek Hoffman.

W ramach przebudowy, prowadzącej do węzła autostrady A2 w Torzymiu, poszerzona zostanie jezdnia, położona będzie nowa nawierzchnia, powstaną zatoki dla autobusów.

Jak poinformował wicemarszałek, pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania zarząd województwa chce przeznaczyć także na usprawnienie dojazdu do autostrady A18. "Trwają prace przygotowawcze do tego, abyśmy w przyszłym roku udrożnili drogi wojewódzkie prowadzące do autostrady A18" - powiedział Hoffman.

Zarząd województwa z Krajowej Rezerwy Wykonania ma ok. 25 mln zł, które mają być wykorzystane na dofinansowanie inwestycji drogowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.