PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują dworzec w Nowym Sączu za ponad 8 mln zł

  • PAP    10 lipca 2013 - 15:09
Przebudują dworzec w Nowym Sączu za ponad 8 mln zł

PKP SA wybrały w przetargu wykonawcę przebudowy dworca kolejowego w Nowy Sączu (woj. małopolskie). Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SKB z Radomska, która wyceniła swoje roboty na 8,3 mln zł brutto.
Jak poinformowała w środę Paulina Jankowska z biura prasowego PKP, wykonawca zadeklarował wykonanie wszystkich prac w ciągu 32 tygodni od podpisania umowy. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to trzeci kwartał tego roku. Oznacza to, że obiekt powinien być gotowy przed połową przyszłego roku.

W ramach przebudowy dworca kolejowego w Nowy Sączu wyremontowany ma być budynek i plac przydworcowy wraz z niezbędną infrastrukturą.

Gmach dworca PKP w Nowym Sączu został wybudowany w latach 1908-1909. Elewacja frontowa jest zdobiona sztukaterią. Secesyjne wnętrze dworca było zdobione malowidłami na płótnie z krajobrazami górskimi autorstwa Edmunda Ciećkiewicza - obrazy te znajdują się obecnie w Miejskim Ośrodku Kultury. Wykonawca remontu ma odrestaurować te obrazy, by mogły wrócić na dawne miejsce.

Budynek dworca jest pod ochroną konserwatorską. Jego powierzchnia całkowita to 3,7 tys. m kw., a powierzchnia użytkowa - ponad 2,4 tys. m kw.

Jak zaznaczono w warunkach przetargu, prace budowlane muszą być prowadzone przy zachowaniu odprawy podróżnych, z uwzględnieniem ich bezpieczeństwa oraz w sposób umożliwiający korzystanie z kas biletowych, informacji i poczekalni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.