PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują halę sportową za 32,5 mln zł

  • RAF    22 grudnia 2009 - 15:35

Konsorcjum z Mostostalem Warszawa, jako liderem, zawarło umowę z miastem Jastrzębie Zdrój na modernizację i nadbudowę hali widowiskowo-sportowej o wartości 32,5 mln zł brutto.
-  Mamy nadzieję, że konsorcjum firm, które wygrały przetarg, szybko rozpocznie realizację inwestycji. Ta umowa, to forma prezentu świątecznego. Wiem, że sympatycy wielu dziedzin sportowych czekali na tę wiadomość - powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Projekt zakłada, że przy ul. Leśnej powstanie nowoczesna hala sportowa z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma zaspokoić potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych. Będą w nim pomieszczenia dla drużyn, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej. Szczególnie cieszą się siatkarze "Jastrzębskiego Węgla".

- Dla kibiców i dla nas zawodników jest to spełnienie marzeń. Hala pozwoli rozwijać się nie tylko nam, ale także innym drużynom działającym na terenie miasta - podkreślił libero „Jastrzębskiego Węgla" Paweł Rusek.

Prace remontowe obejmą m.in. wykonanie ścian murowanych i tynków, dachu, posadzek w tym płyty głównej boiska, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, trybun, instalacji, wykonanie tablic świetlnych i monitoringu oraz zagospodarowanie terenu, w tym parkingu na 130 samochodów.

- Hala będzie służyć nie tylko „Jastrzębskiemu Węglowi", ale też zawodnikom innych dyscyplin. Myślę, że będą odbywać się w niej imprezy tak wysokiej rangi, jak Mistrzostwa Europy w judo, czy gala boksu. Nie zabraknie także imprez okolicznościowych i koncertów, na organizację których do tej pory brakowało nam miejsca - wyjaśniła Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Koszt inwestycji wynosi 32,5 mln zł, z czego 11 mln 320 tys. zł Prezydent Miasta pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy określono na 30 kwietnia 2011 r.  W skład konsorcjum wykonawców inwestycji wchodzą Mostostal Warszawa, Mostostal Puławy i Acciona Infraestructuras.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.