PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują Łódź Fabryczną

  • BB    6 sierpnia 2011 - 12:03
Przebudują Łódź Fabryczną

Urząd Zamówień Publicznych nie widzi przeciwwskazań do podpisania umowy na przebudowę łódzkiego dworca Łódź Fabryczna.Prezydent miasta zapowiada szybkie rozpoczęcie inwestycji.
Wczoraj PKP Polskie Linie Kolejowe SA otrzymały od prezesa Urzędu Zamówień Publicznych  informację o wyniku kontroli uprzedniej dokumentacji przetargu Modernizacja linii kolejowej Warszawa - Łódź, etap II, Lot B2 - odcinek Łódź Widzew -  Łódź Fabryczna ze stacją Łódź Fabryczna oraz budową części podziemnej dworca Łódź Fabryczna przeznaczonej dla odprawy i przyjęć pociągów oraz obsługi podróżnych. Przebudowa układu drogowego i infrastruktury wokół multimodalnego dworca Łódź Fabryczna - budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego nad i pod ul. Węglową.

Kontrola nie wykazała naruszeń procedury przetargowej mogących mieć wpływ na możliwość podpisania umowy z wykonawcą. Decyzja o terminie podpisania umowy zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Prezydent Hanna Zdanowska nie kryje zadowolenia: - To fantastyczna wiadomość dla naszego miasta. Cieszę się że UZP rozpatrzył tę sprawę tak szybko, a co najważniejsze z pozytywnym dla nas skutkiem. Nic już nie stoi na przeszkodzie aby podpisać umowę i rozpocząć budowę, która zmieni Łódź. Dzięki tej inwestycji i zaangażowaniu Daniela Libeskinda realizacja projektu Nowego Centrum Łodzi na naszych oczach staje się faktem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.