PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują most w Bełchatowie

  • AT    2 lutego 2012 - 17:16
Przebudują most w Bełchatowie

Most na ul. Mielczarskiego w Bełchatowie jeszcze w tym roku może zostać przebudowany. Zadanie może kosztować nawet pół miliona złotych, ale jest szansa na dofinansowanie z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Jak informuje magistrat to jeden z najstarszych mostów w Bełchatowie. Wymaga gruntownego remontu. Dlatego jeszcze w ubiegłym roku miasto, wspólnie z powiatem sfinansowało opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę. Teraz, gdy pojawiła się możliwość zdobycia środków z ministerstwa, samorządy postanowiły ją wykorzystać.

- Możemy zdobyć nawet połowę wartości całej inwestycji. Wniosek złoży starostwo. Ma czas do 17 lutego. Wspólnie sfinansujemy wkład własny. Uchwała w tej sprawie już została podjęta przez miejskich radnych – mówi prezydent Marek Chrzanowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Przebudowa ma polegać na skuciu starej i wylaniu zupełnie nowej płyty mostu, wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowo-betonowej oraz wymianie barier ochronnych - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.