PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują port w Dziwnowie

  • PAP    28 marca 2013 - 15:12
Przebudują port w Dziwnowie

Ponad 24 mln zł będzie kosztować przebudowa falochronów i umocnień brzegowych portu w Dziwnowie (Zachodniopomorskie). Umowę na wykonanie tych robót podpisano w czwartek w Urzędzie Morskim w Szczecinie.
Inwestycja ma zapewnić bezpieczny dostęp do portu w Dziwnowie - powiedział Jacek Zawadzki z Urzędu Morskiego.

Wyłoniony w przetargu wykonawca, konsorcjum firm Budimex S.A. z Warszawy i Ferrovial Agroman S.A. z Madrytu, przebuduje istniejące falochrony wejściowe do portu - zachodni o długości 350 m i wschodni o długości 355 m - oraz umocnienia brzegowe ujściowego odcinka rzeki Dziwny o łącznej długości 578 m. - poinformowała rzecznik UM Ewa Wieczorek.

Przebudowa portu jest realizowana w ramach programu "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Ma się zakończyć w 2014 roku. Wówczas dziwnowskie falochrony będą ponownie udostępnione mieszkańcom i turystom.

Port w Dziwnowie jest portem morskim, który przyjmuje jednostki o zanurzeniu do 3,8 m, w tym jednostki rybackie, turystyczne i jachty.

Jak wyjaśnił Zawadzki, który koordynuje realizację projektu, prace w porcie nie poprawią jego parametrów. Falochrony i umocnienia brzegowe są już w złym stanie i wymagają gruntownej modernizacji - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: