PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują układ komunikacyjny Kielc

  • BB    12 października 2011 - 19:15
Przebudują układ komunikacyjny Kielc

Podczas swojego dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował inwestycję drogową, obejmującą przebudowę układu komunikacyjnego ulic Radiowej i Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach.
Zadanie związane jest z budową galerii handlowej „Korona”. Zgodnie z ustawą o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, Zarząd Województwa opiniuje planowane do realizacji inwestycje drogowe  w regionie. O wyrażenie takiej opinii w sprawie zadania „Rozbudowa i przebudowa układu komunikacyjnego obejmującego ulice Radiową i Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach” zwrócił się w imieniu Miejskiego Zarządu Dróg wykonawca- firma „MAGBUD” z Kielc.

Projekt zakłada rozbudowę ulicy Radiowej na odcinku od skrzyżowania z Polną do skrzyżowania z aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego na drogę dwujezdniową wraz z budową sygnalizacji świetlnej na tym ostatnim skrzyżowaniu. Taka sama rozbudowa – na drogę dwujezdniową  - czeka aleję Tysiąclecia w rejonie skrzyżowania z ulicą Lotniczą aż do skrzyżowania z al. Solidarności.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.