PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują ulicę Ściegiennego w Kielcach

  • AT    17 czerwca 2012 - 14:44
Przebudują ulicę Ściegiennego w Kielcach

Pracownicy Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Urzędu Miasta Kielce, złożyli w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, zaktualizowany wniosek o dofinansowanie realizacji projektu: pn. „Rozbudowa ul. Ściegiennego w ciągu drogi krajowej nr 73 w Kielcach”.
Projekt ten znajduje się na liście podstawowej projektów, zatwierdzonej przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Całkowita wartość projektu wynosi 161.942.226,01 zł, natomiast przewidywana kwota dofinansowania wynosi 129 412 636,55 zł.

Projektowana inwestycja w całości zlokalizowana jest w granicach administracyjnych miasta Kielce.

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa ul. Ściegiennego w Kielcach na odcinku od Al. Ks. J. Popiełuszki do granic miasta w ciągu drogi krajowej nr 73 wraz z kolidującym uzbrojeniem.

Projekt obejmuje m.in.: poszerzenie istniejącej jezdni zachodniej i  wzmocnienie jej nawierzchni poprzez wykonanie nakładki bitumicznej, budowę drugiej jezdni wschodniej o szerokości 7,0 m, rozbudowę skrzyżowania ul. Ściegiennego z ul. Kalinową i ul. Leśniówką, rozbudowę skrzyżowania ul. Ściegiennego z Al. Ks. J. Popiełuszki, budowę zatok autobusowych, dróg zbiorczych i  ścieżek rowerowych.

Projekt posiada wszystkie pozwolenia, decyzje i dokumenty, które są  niezbędne do rozpoczęcia rzeczowej realizacji Projektu, a w kwietniu 2012r. został ogłoszony przetarg na wykonawcę robót budowlano-montażowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.