PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudują ulicę w stolicy za pół ceny

  • WNP.pl (TE)    6 listopada 2013 - 11:33
Przebudują ulicę w stolicy za pół ceny

Bilfinger Infrastructure podpisał kontrakt na przebudowę ul. Prostej w centrum Warszawy na odcinku Rondo Daszyńskiego - Rondo ONZ. Wartość umowy to nieco ponad 50 proc. kosztorysu inwestora, który opiewał na 67,24 mln zł brutto.
Dokładna wartość kontraktu wynosi 33,81 mln zł brutto. Termin realizacji to 30 lipca 2014 r., a zamawiającym jest Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. W przetargu brał jeszcze udział Heilit+Woerner (grupa Strabag), który oferował swoje usługi za 36,91 mln zł brutto.

- W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ulicy Prostej o długości ok. 770 m pomiędzy rondem ONZ a rondem Daszyńskiego. Ulica zostanie poszerzona do układu dwujezdniowego o dwóch pasach ruch w każdą stronę, z dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań - poinformował inwestor.

Dodał, że zmieni się także przebieg linii tramwajowej, która znajdzie się w pasie dzielącym pomiędzy jezdniami. Technologia wykonania torowiska tramwajowego ma pozwolić w przyszłości udostępnić je także dla ruchu autobusowego.

- Ponadto po obu stronach poszerzonej ul. Prostej przewidziano drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowane będą też skrzyżowania z ulicami Żelazną i Twardą. Przy ul. Pańskiej powstanie parking dla samochodów osobowych - podsumowano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.