Przebudują ulicę w stolicy za pół ceny

Bilfinger Infrastructure podpisał kontrakt na przebudowę ul. Prostej w centrum Warszawy na odcinku Rondo Daszyńskiego - Rondo ONZ. Wartość umowy to nieco ponad 50 proc. kosztorysu inwestora, który opiewał na 67,24 mln zł brutto.
Przebudują ulicę w stolicy za pół ceny

Dokładna wartość kontraktu wynosi 33,81 mln zł brutto. Termin realizacji to 30 lipca 2014 r., a zamawiającym jest Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. W przetargu brał jeszcze udział Heilit+Woerner (grupa Strabag), który oferował swoje usługi za 36,91 mln zł brutto.

- W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ulicy Prostej o długości ok. 770 m pomiędzy rondem ONZ a rondem Daszyńskiego. Ulica zostanie poszerzona do układu dwujezdniowego o dwóch pasach ruch w każdą stronę, z dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań - poinformował inwestor.

Dodał, że zmieni się także przebieg linii tramwajowej, która znajdzie się w pasie dzielącym pomiędzy jezdniami. Technologia wykonania torowiska tramwajowego ma pozwolić w przyszłości udostępnić je także dla ruchu autobusowego.

- Ponadto po obu stronach poszerzonej ul. Prostej przewidziano drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowane będą też skrzyżowania z ulicami Żelazną i Twardą. Przy ul. Pańskiej powstanie parking dla samochodów osobowych - podsumowano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE