PARTNER PORTALU
  • BGK

Przecięli wstęgę na schetynówce

  • chelmonline.pl    30 sierpnia 2012 - 10:50
Przecięli wstęgę na schetynówce

W Strupinie Dużym oficjalne przecięto wstęgę na świeżo oddanej do użytku schetynówce.
– To ważny dla nas dzień. Oddajemy ważną drogę w powiecie, z której korzysta wielu mieszkańców. Była w opłakanym stanie, to radykalna zmiana na lepsze. Przebudowaliśmy około 4,5 km drogi powiatowej prowadzącej przez Pokrówkę, Strupin Łanowy i Strupin Duży. Droga ta łączy dwa ważne ciągi komunikacyjne tj. drogę wojewódzką (nr 843) biegnącą do Zamościa z drogą powiatową (nr 1839L) Chełm-Wojsławice. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 2 mln zł.: 740 tys. zł gmina Chełm, 690 tys. zł. pochodzi z budżetu powiatu chełmskiego, 640 tys. zł dołożył budżet państwa, a 50 tys. zł miasto Chełm – wylicza starosta chełmski Paweł Ciechan.

– Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komunikacja w gminie. Skorzystają mieszkańcy, którzy często korzystają z tej drogi starając się ominąć miejskie korki. – mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

Jeszcze w 2011 roku powiat chełmski złożył wniosek w programie „Bezpieczna, funkcjonalna, spójna i efektywna infrastruktura drogowa w powiecie chełmskim – przebudowa drogi powiatowej Nr 1838L” i znalazł się na piątym miejscu ogłoszonej listy rankingowej. Kiedy zabezpieczono niezbędne środki, ruszyły procedury. W czerwcu na drodze pojawił się ciężki sprzęt wykonawcy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Sadex” z Zamościa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.