PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedłużenie remontu pętli autobusowej

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    25 sierpnia 2011 - 12:47

Do 30 września potrwa przebudowa pętli autobusowej w Swarzędzu na osiedlu Kościuszkowców, przy ulicy Kwaśniewskiego.
Roboty obejmują zmianę nawierzchni jezdni, chodników oraz budowę budynku pętli. Zakończenie prac remontowych miało początkowo nastąpić z końcem sierpnia, jednak czas realizacji przedsięwzięcia został wydłużony.

Jak informuje Urząd Miasta 8 sierpnia zawarto aneks terminowy między gminą, a wykonawcą przebudowy pętli autobusowej. Termin zakończenia prac ustalono na 30 września 2011 roku, w związku z koniecznością wybudowania dodatkowej kanalizacji teletechnicznej i podłączeniem systemu monitoringu do ogólnej sieci monitoringu, a także uruchomieniem dodatkowych punktów monitoringu, mających poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w obszarze pętli.

Niezbędna jest też wentylacja komory dachu, której brak mógłby spowodować zawilgocenie pomieszczeń oraz zmniejszenie trwałości budynku. Ponadto konieczne jest wykonanie odwodnienia na tyłach wiaty, które ma zapobiec zalewaniu obiektu w czasie opadów.

Projekt przewidywał odprowadzanie wód opadowych z połaci dachowej na tereny zielone, jednakże te tereny są usytuowane wyżej niż wierzch fundamentów wiaty i zaprojektowane chodniki. Taka sytuacja spowoduje cofanie się wody w kierunku budynki pętli i podmywanie fundamentów – informuje Piotr Nowakowski, pracownik Referatu Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Na nowej pętli mają znaleźć się dwa perony z zadaszeniem, a także nowy budynek pętli z komfortową poczekalnią i toaletami. Na czas remontu przystanek oraz punkt sprzedaży biletów zostały przeniesione w miejsce, w którym kiedyś mieściła się kolektura Totalizatora Sportowego Lotto.

Wykonawcą inwestycji jest firma MUR-BET Przedsiębiorstwo Inżynieryjne z siedzibą w Dabrowie przy ul. Granicznej 27. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.