PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejazd jak nowy

  • zamojska.com (rmar)    10 listopada 2011 - 11:25
Przejazd jak nowy

Tylko czterech dni potrzebowali robotnicy, aby zmodernizować przejazd kolejowy przy ulicy Partyzantów w Zamościu.
Od 24 do 27 października zamojscy kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu w centrum miasta. Nie mogli bowiem jechać przez przejazd kolejowy na ulicy Partyzantów. Ten bowiem przechodził długo oczekiwany remont, o który od dłuższego czasu upominał się m.in. radny Piotr Kurzępa (PiS).

Wszystko jednak odbyło się nadzwyczaj sprawnie i uniknięto korków większych niż zwykle. Miasto zadbało o odpowiednią zmianę organizacji ruchu i zorganizowało objazdy. Autobusy MZK kursowały w tych dniach przez ulicę Okopową, gdzie przejazd przez tory jest już od dawna odnowiony.

Od czwartku tak jest również na ulicy Partyzantów. Zostały tam gruntownie wymienione podkłady pod torami. Asfalt, który łatwo ulegał odkształceniom, zastąpiły płyty. Dzięki miastu odnowione zostały również chodniki na przejeździe. Koszt jego remontu wyniósł 200 tysięcy złotych.

To jednak nie wszystko. – Kończymy Partyzantów i zabieramy się za Legionów – powiedział Zygmunt Grzechulski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP Polskich Linii Kolejowych w Lublinie. W ten sposób układ jezdny na tej modernizowanej obecnie ulicy będzie kompatybilny i w pełni dwujezdniowy.

– Postaramy się prowadzić swoje prace jeszcze w tym roku. Nie będzie tu konieczne nawet zamykanie ruchu ulicznego, gdyż będziemy pracowali tak, jak robotnicy drogowi. Najpierw zrobimy część znajdującą się po tej stronie jezdni, która jest obecnie budowana, a gdy ta zostanie zrobiona, to przejdziemy na drugą stronę drogi – dodaje.

Koszt tej inwestycji to około milion złotych. – Podzielimy się kosztami z miastem mniej-więcej po połowie – zapowiedział Zygmunt Grzechulski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.