PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejścia na Wodnika w Osowej zabezpieczane

  • www.Osowa24.pl    15 września 2012 - 13:10
Przejścia na Wodnika w Osowej zabezpieczane

Urzędnicy zarządu dróg i zieleni ulegli naciskom i zabezpieczają zlikwidowane przejścia dla pieszych zlokalizowane na ulicy Wodnika w Osowej.
Przypomnijmy, zlikwidowano trzy przejścia dla pieszych ale nie zadano sobie trudu aby miejsca po nich odpowiednio zabezpieczyć. W sprawę zaangażowaliśmy radną miasta Gdańska Małgorzatę Chmiel i radnych osiedla Osowa.

Kilka dni temu zauważyliśmy, że służby miejskie zabezpieczają zlikwidowane przejście dla pieszych w okolicy Marsa. Teraz mamy już pewność, że to był początek działań. Przejście dla pieszych przy delikatesach „Czar Osowy” było o tyle niebezpieczne, że graniczyło ze ścieżką rowerową.

Pasy na czerwonej kostce nie zostały zamalowane, co jednoznacznie sugerowało pieszym możliwość bezpiecznego przechodzenia. Dziś już problemu nie ma. Od strony osiedla kostka została zdjęta i w jej miejsce szykowany jest trawnik. Dodajmy, że również po drugiej stronie przejścia przy Marsa widać postęp robót.

No i co by nie powiedzieć cieszy nas fakt, że wreszcie możemy powiedzieć o tym, że się udało. Tu ukłony należą się za wsparcie Pani Małgorzacie Chmiel – radnej miasta, oraz panom Maciejowi Juchniewiczowi i Maciejowi Przybylskiemu, którzy pilotowali temat z poziomu Rady Osiedla Osowa.

Oby tylko Zarząd Dróg i Zieleni nie miał w zanadrzu kolejnych równie dziwnych pomysłów jak likwidacja przejść w taki właśnie sposób, bo poprawie bezpieczeństwa nieudolne zamazanie pasów i zdjęcie znaków drogowych nie służy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.