PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejście podziemne w Tarnowie się nie sprawdza. Magistrat odmalował pasy

  • Tarnow.net.pl    17 grudnia 2014 - 09:08
Przejście podziemne w Tarnowie się nie sprawdza. Magistrat odmalował pasy

fot.tarnow.net.pl

Już pomysł budowy przejścia podziemnego na Mickiewicza w Tarnowie wydawał się kiepski (szczególnie pamiętając ile przejście kosztowało), ale i tak jest niczym w porównaniu z perypetiami, jakie od momentu oddania towarzyszą tej inwestycji. Windy znów nie działają, więc magistrat skapitulował i odmalował pasy obok skrzyżowania Mickiewicza-Goldhammera.
Kolejne problemy z jedną z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Tarnowie ostatnich lat. Wydawało się, że źle wykonanego remontu Krakowskiej, trawiastego boiska do koszykówki na Westerplatte, czy notorycznie zepsutej fontanny obok kościoła Misjonarzy nic nie przebije, ale przejście podziemne pod Mickiewicza ciągle nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem awaria wind jest na tyle poważna, że urzędnicy - na czas jej usunięcia - wymalowali pasy - przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Goldhammera. Gdzieś ludzie muszą przecież przejść przez jezdnię...

Czytaj też: Straszą przejścia podziemne w Sosnowcu

Zarzut 1 - zbyt drogie

Pierwotnie przejście miało kosztować ok. 1,5 mln zł. W trakcie inwestycji cena rosła, rosła, aż zatrzymała się na ok. 5 mln zł. To naprawdę dużo, zważywszy, że wiele osób nadal zamiast z niego korzystać - przebiega przez jezdnię.

Zarzut 2 - windy to bubel

Osoby starsze, mamy z dziećmi w wózkach, czy niepełnosprawni od czterech lat (przejście otwarto dokładnie 13 grudnia 2010 roku) mają wielki problem, by je pokonać. Nie ma miesiąca, by nie popsuły się windy, a bez nich zostają tylko schody - nie wszyscy mogą je pokonać... Ostatnio awaria stała się już tak poważna, że urząd postanowił... wymalować pasy tuż obok niego.

Zarzut 3 - nie do końca spełnia swoją rolę

Przejście miało zapobiec tworzeniu się korków na Mickiewicza. Ruch trochę upłynniło - fakt, ale cóż z tego, skoro skutecznie korkuje go przejście dla pieszych na wysokości urzędu miasta. W godzinach szczytu i tak na Mickiewicza się stoi.

Pasy mają zostać tylko do czasu, aż naprawione zostanę windy. Wtedy zostaną usunięte.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Komkolikol, 2014-12-19 20:25:07

    Czy wy dziennikarze musicie wciąż się czegoś czepiać? nie można zauważyć ze miasto jest piękne, tylko ze winda nie działa. A ileż ona znaczy w porównaniu z całokształtem?