PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejście przez Legionowo - jest pozwolenie

  • FRA    23 października 2009 - 14:13
Przejście przez Legionowo - jest pozwolenie

Pozwolenie na budowę drogi krajowej nr 61 na odcinku przejścia przez Legionowo wydał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, a jej Wydanie konsultacje społeczne oraz wykonanie oceny oddziaływania na środowisko.
Etap I liczy ok. 1,5 km i obejmuje odcinek od obwodnicy Jabłonny do wiaduktu w Legionowie.
- Mam nadzieję, że skończy się codzienna udręka mieszkańców Legionowa. Znikną weekendowe korki w drodze nad Zegrze i Mazury – powiedział Jacek Kozłowski wojewoda mazowiecki.
W celu zminimalizowania poziomu hałasu w bezpośredniej strefie drogi zainstalowane zostaną ekrany akustyczne.
Rozbudowę drogi krajowej nr 61 na terenie Legionowa podzielono na trzy etapy: odcinek I, który właśnie otrzymał zielone światło, odcinek II – wiadukt oraz odcinek III – od wiaduktu do ul. Wolskiej w Michałowie – Reginowie.
Droga krajowa nr 61 liczy 257 km i jest jedną z najważniejszych na Mazowszu. Prowadzi ruch lokalny oraz tranzytowy pomiędzy województwami mazowieckim a podlaskim. Na odcinku legionowskim w istniejącym układzie powoduje znaczne spowolnienie ruchu w czasie szczytu porannego i popołudniowego. Celem realizacji przedsięwzięcia jest dostosowanie parametrów drogi nr 61 do aktualnych wymagań technicznych stawianych drogom klasy G, poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu, a także komfortu jazdy na terenie Legionowa. Celem nadrzędnym jest poprawa dostępności komunikacyjnej Polski i połączeń międzyregionalnych poprzez rozwój sieci drogowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.