PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejście przy Dworcu Centralnym ma być dla ludzi

  • Propertydesign.pl    25 września 2015 - 14:17
Przejście przy Dworcu Centralnym ma być dla ludzi

Dworzec Centralny w Warszawie (fot. PKP)

Warszawski Ratusz zapowiada wytyczenie przejścia dla pieszych przez Al. Jerozolimskie przy Dworcu Centralnym. Architekci jak i mieszkańcy stolicy chcą chodzić po ziemi... a nie pod nią.
Al. Jerozolimskie są dziś ulicą skrajnie nieprzyjazną dla pieszych. Głównym elementem przebudowy skrzyżowania będzie więc wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych przez ul. E. Plater (po północnej stronie skrzyżowania, w rejonie dworca) i przez Al. Jerozolimskie (po zachodniej stronie skrzyżowania) - podaje tvnwarszawa.tvn24.pl.

- Przejścia podziemne w centrum Warszawy są szokujące, śmierdzące, a ludzie czują się poniżeni, gdy muszą z nich korzystać - to ważny głos Natalii Paszkowskiej, architekt z warszawskiej pracowni WWAA, w dyskusji o wartościowej przestrzeni publicznej.

Podobnego zdania jest architekt Wojciech Popławski. W 2004 roku OP Architekten wzięło udział w konkursie organizowanym przez m.st. Warszawę na przebudowę skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, czyli Ronda Dmowskiego. Praca otrzymała jedynie wyróżnienie honorowe i została oceniona jako "oryginalne, choć kontrowersyjne rozwiązanie przestrzenne". Dlaczego?

Bo architekci proponowali zamianę - ludzie mieliby chodzić po ziemi, a samochody przejeżdżać przez rondo tunelem.

Cały artykuł czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.