PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejście w Gronowie zmodernizowane

  • PAP    21 lutego 2012 - 15:12
Przejście w Gronowie zmodernizowane

Zakończył się remont polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gronowie - poinformowała we wtorek Izba Celna w Olsztynie. Modernizacja ma ułatwić podróżnym przekraczanie granicy przed Euro 2012 i uruchomieniem małego ruchu granicznego.
O wyremontowaniu tej części przejścia, na której odbywają się odprawy podróżnych w kierunku Rosji, poinformowała Anna Hatała-Wanat z Izby Celnej w Olsztynie (zabierz głos/oceń prezydenta). Z powodu remontu przez ostatnie pół roku cały ruch pasażerski w obie strony był odprawiany w części wjazdowej z Rosji.

Po modernizacji powstały nowe wiaty z pawilonami kontrolerskimi służby celnej i straży granicznej. Nad każdym z pięciu pasów ruchu zamontowano elektroniczne tablice, na których wyświetlane są symbole wskazujące przeznaczenie poszczególnych pasów. Podobna tablica stanęła na drodze dojazdowej, kilkaset metrów przed przejściem granicznym.

- System umożliwi płynne i elastyczne zarządzanie ruchem w Gronowie. Zależnie od potrzeb samochody osobowe, ciężarówki i autobusy będą kierowane na wolny pas, by podróżni uniknęli oczekiwania na granicy - powiedziała rzeczniczka służby celnej.

Jak podkreśliła, unowocześnienie infrastruktury przejścia ma szczególne znaczenie przed Euro 2012 i uruchomieniem małego ruchu granicznego.

Gronowo jest trzecim - po Grzechotkach i Bezledach - polsko-rosyjskim przejściem granicznym pod względem liczby odprawianych podróżnych. W minionym roku granicę w obie strony przekroczyło tam 350 tys. pojazdów i 600 tys. podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • max, 2012-02-22 12:53:51

    Nie ma większego sensu wybierać się do Rosji,jest wiele ciekawych miejsc w Europie Zachodniej.