PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl będzie miał obwodnicę

  • PAP    21 września 2010 - 19:26

We wtorek władze Przemyśla (podkarpackie) podpisały umowę z wykonawcą obwodnicy miasta - firmą Mota-Engil Central Europe z Krakowa. Koszt inwestycji wyniesie ponad 220 mln zł. Obwodnica będzie gotowa do roku 2012.
Jak powiedział podczas uroczystości podpisania umowy prezydent Przemyśla Robert Choma, powstanie obwodnicy umożliwi miastu dalszy rozwój. Dodał, że to niewątpliwy sukces, że po latach starań udało się wreszcie podpisać umowę na jej wykonanie.

Jak zapewnili przedstawiciele firmy Mota-Engil Central Europe, obwodnica na pewno zostanie wybudowana w terminie, a przy jej budowie zatrudnienie znajdą firmy z Przemyśla i okolic.

Oferta krakowskiej firmy była najtańsza spośród przedstawionych przez sześciu oferentów, którzy wystartowali w przetargu. Jedynym kryterium wyboru była właśnie cena.

Obwodnica połączy dwie drogi krajowe: nr 28 i 77; jej długość to niespełna 4 km. Przebiegać będzie przez kilka dzielnic Przemyśla m.in.: Budy Wielkie i Błonie. Droga przekroczy rzekę San po nowym moście. Zakres prac obejmuje również m.in. budowę wiaduktu nad torami kolejowymi i kilku przejść dla pieszych.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych, z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.