PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl ma drugiego Orlika

  • AW/przemysl.pl    14 lutego 2012 - 12:55
Przemyśl ma drugiego Orlika

W Przemyślu otwarty został w poniedziałek drugi (na jednym z nich funkcjonuje również tzw. „Biały Orlik”) kompleks boisk wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Gościem specjalnym uroczystości była minister sportu i turystyki Joanna Mucha.
mpleks boisk (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym) zlokalizowany jest przy Zespole Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Zwracając się do uczniów Joanna Mucha przede wszystkim zachęcała ich do aktywnego korzystania z nowej infrastruktury, podkreślając, że jest to pierwszy tego typu obiekt, który otwiera, jako kierująca resortem Sportu i Turystyki.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie zaproszeni goście oraz przedstawiciele uczniów szkoły, a po poświęceniu obiektu odbył się konkurs rzutów karnych na oficjalnie już otwartym boisku – na bramkę bronioną przez uczniów strzały oddawali Parlamentarzyści oraz Prezydent Robert Choma.

 Całkowity koszt budowy obiektu to 1 275 771,18 zł, a otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 500 000,00 zł, Urząd Marszałkowski Departament Edukacji, Nauki i Sportu wsparł projekt kwotą 330 000,00 zł.

Wizyta Minister Sportu i Turystyki była też okazją do zwiedzenia Przemyśla, a szczególnie do prezentacji infrastruktury sportowej Przemyśla. Wśród wizytowanych przez Joannę Muchę obiektów był m.in. stok narciarski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: