PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl ma drugiego Orlika

  • AW/przemysl.pl    14 lutego 2012 - 12:55
Przemyśl ma drugiego Orlika

W Przemyślu otwarty został w poniedziałek drugi (na jednym z nich funkcjonuje również tzw. „Biały Orlik”) kompleks boisk wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Gościem specjalnym uroczystości była minister sportu i turystyki Joanna Mucha.
mpleks boisk (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym) zlokalizowany jest przy Zespole Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Zwracając się do uczniów Joanna Mucha przede wszystkim zachęcała ich do aktywnego korzystania z nowej infrastruktury, podkreślając, że jest to pierwszy tego typu obiekt, który otwiera, jako kierująca resortem Sportu i Turystyki.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie zaproszeni goście oraz przedstawiciele uczniów szkoły, a po poświęceniu obiektu odbył się konkurs rzutów karnych na oficjalnie już otwartym boisku – na bramkę bronioną przez uczniów strzały oddawali Parlamentarzyści oraz Prezydent Robert Choma.

 Całkowity koszt budowy obiektu to 1 275 771,18 zł, a otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 500 000,00 zł, Urząd Marszałkowski Departament Edukacji, Nauki i Sportu wsparł projekt kwotą 330 000,00 zł.

Wizyta Minister Sportu i Turystyki była też okazją do zwiedzenia Przemyśla, a szczególnie do prezentacji infrastruktury sportowej Przemyśla. Wśród wizytowanych przez Joannę Muchę obiektów był m.in. stok narciarski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.